HUAWEI FreeBuds Pro 3 – Öne Çıkan Özellikler

Geçtiğimiz Eylül ayında tanıtılan FreeBuds Pro 3, HUAWEI’nin TWS kulaklıklar konusundaki ses uzmanlığından yararlanan en yeni nesil kulaklık olarak karşımıza çıkıyor. Peki tamamen yeni amiral gemisi HUAWEI FreeBuds Pro 3 özellikleri ile neler sunuyor?

HUAWEI’nin ekosistemine dahil ettiği FreeBuds Pro 3 kulaklık, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırma konusunda yeni özellikler taşıyor. Ancak öncelikle teknik detaylara göz atalım.

HUAWEI FreeBuds Pro 3, her bir kulaklık içinde çift sürücü ile geliyor. Bu sürücüler 11 mm dinamik sürücülerden oluşurken, düzlemsel diyaframa sahip. Ayrıca frekans aralığı da 14 Hz-48 kHz seviyesinde, yani 48 kHz’e kadar tiz, 14 Hz’e kadar bas sesler verilebiliyor. Yüksek çözünürlüklü ses (Hi-Res) desteği sunan kulaklıklar, Aktif Gürültü Önleme (42 dB) özelliği de sunuyor. Bu sayede gürültülü ortamlardaki çevre sesleri sönümlenebiliyor.

Mikrofon tarafına geldiğimizde ise 3 silikon mikrofon ve 1 kemik iletimli mikrofon tercih edildiğini görüyoruz. Bu da ses iletiminin daha net ve doğru olmasını sağlıyor. Sensör tarafında da ivmeölçer, kızılötesi sensörü, ortam sensörü, baskı sensörü, dokunma sensörü ve kemik sensörü bulunduğunu belirtelim.

Ses teknolojileri konusunda da iddialı olan HUAWEI FreeBuds Pro 3, Dijital frekans bölme teknolojisi, Triple Adaptive EQ, aktif gürültü engelleme, çağrı gürültüsü engelleme ve Şeffaflık Modu gibi özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Ek olarak SBC, AAC, LDAC ve L2HC 2.0 kodeklerinin desteklendiğini belirtelim.

Dijital cross-over Teknolojisi

Dijital frekans bölme teknolojisi, dinamik sürücü ünitesinin ve düzlemsel diyafram ünitesinin belirli frekans aralıklarını bağımsız olarak işlemesini sağlar. Dinamik Sürücü ünitesi yükselen bas üretirken, Planar Diyafram ünitesi tizler için mükemmel performans sağlar

HWA ve Hi-Res Sertifikalı Kulaklık

Yüksek kaliteli Bluetooth ses formatı için yeni nesil standart ile ses iletim hızı 990 Kbps’ye kadar çıkabilir ve örnekleme hızı da 96 kHz / 23 bit’e kadar. Bu da her ayrıntıyı duymanızı sağlayan yüksek doğrulukta ses üretir. 990 Kbps iletim bit hızı, normal formattan üç kat daha fazla veri aktarır. Aradaki fark tıpkı 1080p ve 4K videolar gibidir.

Üçlü Uyarlanabilir EQ

HUAWEI’nin Triple Adaptive EQ teknolojisi, tüm farklı ortamlar ve kullanıcılar için uygundur. Teknoloji sayesinde her zaman tutarlı bir şekilde yüksek ses kalitesi amaçlanıyor. Üçlü uyarlanabilir EQ algoritması, ses seviyesini, kulak kanalı şeklini ve aşınma durumunu gerçek zamanlı olarak algılar ve optimum ses seviyesini ve EQ ayarlarını otomatik olarak belirleyerek uygular.

HUAWEI AI Life Uygulaması

Daha iyi ses kalitesi elde etmek istiyorsanız, Ayarlar veya HUAWEI AI Life Uygulaması’nda kendinize özel ayarlarınızı uygulayabilirsiniz. En sürükleyici müzik deneyimlerini sürdürmek için «Ses kalitesine öncelik ver»i seçin. HUAWEI AI Life, tüm fonksiyonları ile iOS telefonlarda da kullanılabiliyor.

HUAWEI AI Life Uygulamasında daha kişiselleştirilmiş ayarlara ve özelliklere sahip olabilirsiniz. Örneğin, hareket kontrolünüzü ve ses efektlerinizi özelleştirebilirsiniz.

ANC Evrimi

HUAWEI, her yeni modelinde daha iyi bir gürültü engelleme deneyimi sunmak için donanım ve yazılımını geliştiriyor. Son teknoloji olan akıllı ANC 3.0 teknolojisi ile gürültü engelleme efektlerini gerçek zamanlı koşullarda ayarlayabilirsiniz. ANC 3.0 ile Gerçek Dinamik Mod ile kulaklıkların gürültü engelleme efektlerini gerçek zamanlı koşullarda ayarlamasına izin verebilirsiniz.

Akıllı ANC 3.0’ın güncellenmiş AI uyarlanabilir gürültü engelleme algoritması, kulağın içindeki ve dışındaki sesleri gerçek zamanlı olarak doğru bir şekilde tanımlamak ve hesaplamak için tri-mic hibrit gürültü engelleme sistemi ile birlikte çalışır ve böylece gürültü engelleme etkilerini gerçek zamanlı koşullara göre uyarlar. ANC özelliği, HUAWEI FreeBuds Pro 3’te %50 oranında iyileştirilerek uçuşlar ve tren yolculukları için ideal bir seçenek haline geldi.

HUAWEI FreeBuds Pro 3, aynı anda iki cihaza birden bağlanabiliyor. Bu sayede hem akıllı telefonunuz hem de akıllı saatiniz üzerinden kulaklıklarınızı kontrol edebilirsiniz. Örneğin HUAWEI Watch GT4 ile bağlantı kurup, telefon üzerinden gelen aramayı saat üzerinden kabul ederek kulaklık üzerinden görüşmelerinizi yapabilirsiniz.

Buna ek olarak müzik kontrollerinizi de saat üzerinden yapıp kulaklıkla dinlemeniz mümkün.

Son olarak iki cihaza bağlı olma ve cihazlar arası ses geçişi özelliğinin yalnızca HUAWEI cihazlar için geçerli olduğunu belirtelim.

HUAWEI FreeBuds Pro 3, cam kasası ve gizli menteşe tasarımıyla minimalist bir görünüm sunuyor. Cihazın şarj kutusundaki menteşe de geliştirilerek 100.000’den fazla kez açılıp kapanmaya dayanacak şekilde üretilmiş.

Kulaklıkların kendisine geldiğimizdeyse yeni ve geliştirilmiş oluklu tasarımı görüyoruz. Kulaklık bu sayede yüksek hassasiyete sahip dokunmatik kontrollere olanak tanıyor. Söz konusu tasarım ayrıca IP54 toz ve su sıçramasına karşı dayanıklılığı da destekliyor.

FreeBuds Pro 3, şarj kutusu ile beraber 31 saate kadar, tek bir şarjla ise 6.5 saate kadar dinleme deneyimi vadediyor. Cihazın şarj kutusu hem kablosuz şarjı hem de Type-C portuyla kablolu şarjı destekliyor.

HUAWEI FreeBuds Pro 3
Renk Seramik Beyaz, Buz Grisi, Yeşil
Ağırlık
  • Her bir kulaklık: 5,8 g ±0,3 g
  • Şarj kutusu: 45.5g ±1g
Boyut
  • Kulaklık boyutları (Y x G x D): 29,1 mm, 21,8 mm, 23,7 mm;
  • Şarj kutusu boyutları (Y x G x D): 46,9 mm, 65,9 mm, 24,5 mm.
Bağlantı Bluetooth 5.2
Hoparlör Çift Sürücü: 11 mm dinamik sürücü + düzlemsel diyaframlı sürücü
Mikrofon 3 silikon mikrofon; 1 kemik iletimli mikrofon
Pil Ömrü ve Batarya
  • Şarj kutusu ile: 31 saat (ANC kapalı); 22 saat (ANC açık)
  • Şarj kutusu olmadan: 6,5 saat (ANC kapalı); 4,5 saat (ANC açık)
  • Kulaklıklarda 55 mAh batarya
  • Şarj kutusunda 580 mAh batarya
Frekans Aralığı 14 Hz–48 kHz
Destekli Kodekler SBC, AAC, LDAC, L2HC 2.0

HUAWEI FreeBuds Pro 3, 4.999 TL fiyatla HUAWEI Online Mağaza üzerinden satışa sunuluyor. 399 TL değerinde 1 yıl kayıp kulaklık desteği, AFBPRO300 kupon koduyla 300 TL ekstra indirim ve vade farksız 3 taksit avantajları da tüketicilere sunulan fırsatları arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir