Ailesi Kameradan Görünce Hayatı Kurtuldu!

Benny, ailesiyle birlikte ABD’nin Utah eyaletinde yaşıyor. Dünyaya henüz gelmeden önce ailesi, onun tüm ihtiyaçlarını karşılamış, heyecanla beklemeye koyulmuştu. Minik bebeğin ailesi, aylardır anne karnındaki Benny’nin geleceği için her şeyi en ince detaya kadar düşünmüştü. Üstelik satın aldıkları bebek kamerası minik oğullarının hayatını dahi kurtaracaktı. İşte Benny’nin başına gelenler ve bebek kamerasına bakan ailesinin dikkati sayesinde hayatının kurtulduğu olayın detayları.

BİR GÖZÜ DİĞERİNE GÖRE DAHA PARLAKTI

Küçük Benny dünyaya gözlerini açalı henüz 6 ay olmuştu. Bebeklerini büyük bir sabırsızlıkla bekleyen ailesi çocuklarının sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesinden ve sağlıklı bir süreç geçirerek büyümesinden mutluydu. Ancak bir akşam her zamanki gibi bebeğini yatağına yatıran ve bebek kamerasıyla diğer odalardan takip eden anne-babası enteresan bir şey fark etti. Benny uyuduktan kısa bir süre sonra uyanmış ve kameraya bakıyordu. Ancak bu esnada kameradan gözüken şey oldukça sıra dışıydı. Benny’nin sol gözü oldukça parlak gözüküyordu. Ailesi kameraya daha yakından baktı ve oğullarının sol gözünün diğerine kıyasla daha parlak olduğundan emin oldu.

SEBEBİ BİR GENİN EKSİK OLMASI

Benny’nin kanseri erken teşhis edildiği için bebek aslında şanslıydı. Doktorlar da vakit geçmeden hemen tedaviye başladı. Tüm vücuduna toksik kemoterapi vermek yerine, iplik kadar ince bir tüp olan mikro kateteri bacağındaki bir atardamara yerleştirip bunu vücudundan geçerek gözündeki tümöre doğru yönlendirerek doğrudan kemoterapiyi uyguladılar. Bu süreç birkaç ay sürdü. Doktorlar ayrıca Benny’nin kanserinin kökenini araştırmak istediler ve genetikçiler, bu kansere sahip çocuklarda genellikle görülmeyen retinoblastoma 1 geninin eksik olduğunu ifade etti.

HÂLÂ GÖRME SORUNU YAŞIYOR

Şimdi 18 aylık olan Benny’nin kanserden kurtulduğu açıklandı ancak kontroller için her ay hastaneye gitmesi gerekiyor. Doktorlar sol gözündeki görme yetisini çoğunlukla kurtarabildiyse de bir miktar görme kaybı yaşadı ve şimdi bu değişime uyum sağlamasına yardımcı olmak için Utah’taki duyma ve görme engelliler okuluna gidiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir